Αγιασμός – Έναρξη σχολικής χρονιάς 2020-2021

Έπειτα από τη διευκρινιστική εγκύκλιο που στάλθηκε στα σχολεία, τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο στις 8:15 π.μ. Το λεωφορείο θα περάσει στις 07:40 π.μ.  από το Νέο Ζυγός και στις 07:50 π.μ. από το Κρυονέρι. Οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους τις σχολικές τσάντες, καθώς οι εκπαιδευτικοί θα μοιράσουν τα βιβλία. Επίσης όλοι οι μαθητές θα φορούν μάσκα κατά την παραμονή τους στο σχολείο. Ο καθιερωμένος αγιασμός θα γίνει στις 11:15 π.μ. και η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 11:50 π.μ.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους.

Οδηγίες έναρξης διδακτικού έτους 2020-2021 (Δημοτικά)