Ετήσιος Διαγωνισμός Ορθογραφίας

Η Ένωση Συλλόγων Γονέων του Δήμου Καβάλας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας και την Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας, διοργανώνει για 10η φορά τον Διαγωνισμό Ορθογραφίας, μεταξύ των μαθητών της Πέμπτης και της Έκτης Δημοτικού.

Ο Διαγωνισμός Ορθογραφίας πέρα από τα προφανή οφέλη του,  έχει καθιερωθεί στην τοπική κοινωνία και τα παιδιά τον περιμένουν με ανυπομονησία.

Την Κυριακή 26 Μαΐου και ώρα 11.00 στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας θα πραγματοποιηθεί ο προκριματικός γύρος μεταξύ παιδιών της Ε” και Στ” τάξης των Δημοτικών Σχολείων Καβάλας.

Το απόγευμα της ίδιας ημέρας, ώρα 19.00  θα διεξαχθεί ο τελικός μεταξύ των 30 καλύτερων ορθογράφων του πρωινού γύρου, για να αναδειχθούν οι 3 πρώτοι οι οποίοι και θα βραβευθούν.