Άσκηση σεισμού

Σήμερα, Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η προβλεπόμενη από τις κείμενες διατάξεις άσκηση ετοιμότητας σεισμού. Οι μαθητές διεκπεραίωσαν την άσκηση σεισμού με σοβαρότητα και υπευθυνότητα με την καθοδήγηση των δασκάλων τους.

Ακολούθησε ενημέρωση στον αύλειο χώρο του σχολείου για την ασφαλή εκκένωση του κτιρίου. Η άσκηση έγινε με επιτυχία ενώ επισημάνθηκαν λεπτομέρειες που βελτιώνουν το σχέδιο εκκένωσης.

Αισιοδοξούμε ότι δε θα χρειαστεί να εφαρμοστεί σε πραγματική ανάγκη, οφείλουμε όμως να είμαστε προετοιμασμένοι.

εικόνα_Viber_2022-11-24_10-49-41-203

IMG_20221124_102700