Επίσκεψη της διατροφολόγου κας Μπαντερμά στο σχολείο μας

Την Τρίτη 27 Ιανουαρίου επισκέφτηκε το σχολείο μας η διατροφολόγος κ. Ιωάννα Μπαντερμά και  μίλησε στους μαθητές των Γ, Δ1 και Δ2 τάξεων  για το ρόλο της υγιεινής διατροφής στην καθημερινή τους  ζωή και στην ανάπτυξή τους. Οι  μαθητές ενημερώθηκαν για το πόσο σημαντικό είναι να καταναλώνουν καθημερινά τροφές από όλες τις ομάδες των τροφίμων, για την αξία που έχει ένα καλό πρωινό στη διατροφή τους, καθώς και για το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει η άσκηση στην καθημερινότητά τους για να διατηρούνται  σε καλή φυσική κατάσταση. Στο τέλος  η κ. Μπαντερμά απάντησε σε  απορίες  των μαθητών για θέματα σχετικά με τη διατροφή.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA