Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στις 6 Οκτωβρίου 2014, το σχολείο μας γιόρτασε την Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με εκδηλώσεις που αναδεικνύουν τις έννοιες της ισότητας, της διαφορετικότητας και της φιλίας.  Αρχικά πραγματοποιήθηκαν δράσεις και συζητήσεις σχετικά με τις έννοιες αυτές μέσα στις τάξεις  και έπειτα ακολούθησαν μουσικο-κινητικά παιχνίδια, αγώνες και αθλητικές εκδηλώσεις στο χώρο του κλειστού γυμναστηρίου και της μεγάλης  αυλής. Τα παιδιά αθλήθηκαν, έπαιξαν και διασκέδασαν κερδίζοντας το μήνυμα ότι η διαφορετικότητα μπορεί και πρέπει να συνυπάρχει με την ισότητα.

Όλοι διαφορετικοί – Όλοι ίσοι