ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ

Την Τρίτη 11-3-2014,επισκέφθηκε το σχολείο μας  ο  ΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ,πρώην μαθητής μας  και κάτοχος του Πανελληνίου και  Ευρωπ πρωταθλήματος στο BOX.Δέχθηκε και απάντησε στις ερωτήσεις των παιδιών σχετικά με το άθλημα,τα συναισθήματα που βιώνει ως νικητής,τη διαχείρηση της ήττας,τη διατροφή του αθλητή  και γενικά για την αξία του αθλητισμού και την μεγάλη σημασία στη διαμόρφωση του χαρακτήρα.Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί ευχαρίστησαν τον Γιάννη και του ευχήθηκαν ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις στη ζωή του.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA