ΓΛΥΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΖΥΓΟ 2013

Για δεύτερη συνεχή χρονιά γιορτάσαμε τα <<ΓΛΥΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΖΥΓΟ>>.Πλήθος κόσμου,μαθητές του Δημ.Σχολείου και του Γυμνασίου,έδωσαν το παρόν.Όλοι χαρήκαμε την ηλιόλουστη μέρα,τις μουσικές απο την Φιλαρμονική,τα τραγούδια απο την Πολιτιστική Στέγη Κρηνίδων,τα ψητά κάστανα,το γλυκό κρασί,το ρακόμελο,τα παραμύθια της Οφέλειας με τις κούκλες της,τον ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ  με τα δώρα του,το Τρενάκι του Δήμου και άλλα πολλά.Τρεις μαθήτριες του σχολείου μας βραβεύτηκαν απο τον Φυσιολατρικό Ομιλο για τις ζωγραφιές που έκαναν με στόχο τα έργα τους να κοσμήσουν την αφίσα του 2014.

Απο όλα αυτά δεν θα μπορούσε να λείπει το Σχολείο μας. Άξια επτά συνάδελφοί μας εκπροσώπησαν το Σχολείο μας με πολλές καλλιτεχνικές δραστηριότητες, δημιουργώντας,σχεδιάζοντας και βοηθώντας τους μικρούς και μεγάλους μαθητές.Συγχαρητήρια σε όλους τους Συλλόγους ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΙΚΟ,ΠΟΝΤΙΑΚΟ,ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ,και ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΖΥΓΟΥ. Και του χρόνου…

DSCF8295DSCF8307DSCF8309DSCF8313DSCF8314DSCF8334DSCF8337