ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Με λαμπρότητα γιορτάστηκε και φέτος η εθνική μας εορτή για την 28η Οκτωβρίου. Μετά τον εκκλησιασμό, έγινε η επιμνημόσυνη δέηση προς τιμήν των πεσόντων, ακολούθησε προσκλητήριο νεκρών και ανάγνωση του πανηγυρικού λόγου από τον εκπ/κό κο Κεσόγλου Μιχάλη. Ακολούθησαν ποιήματα των μαθητών και παραδοσιακοί χοροί. Λαμπρό μέρος της γιοπτής υπήρξαν τα τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου μας, που τη συνόδευαν οι μαθητές:         Δόμβρου Νικολέτα (βιολί), Κουστουλίδου Ανατολή (τραγούδι σόλο), Σκαμνός Ιωάννης (τραγούδι σόλο), Μούτσου Παρασκευή (τραγούδι σόλο) και ο μουσικός του σχολείου μας κος Σεμερτζίδης Γιώργος με το ακορντεόν του. Η γιορτή έκλεισε με την καθιερωμένη παρέλαση και το κέρασμα γλυκισμάτων στα παιδιά.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA