Τροποποίηση προγράμματος εορτασμού Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι λόγω της αύξησης των κρουσμάτων COVID-19 στην περιφέρεια ΑΜΘ και για την αποφυγή περαιτέρω συγχρωτισμού και επιδείνωσης της επιδημιολογικής κατάστασης, ακυρώνεται σε όλη την Περιφέρεια το μέρος της παρέλασης της 28ης Οκτωβρίου, που αφορά στη συμμετοχή της μαθητικής, φοιτητικής νεολαίας και των πολιτιστικών και εθελοντικών οργανώσεων και συλλόγων.

Την Πέμπτη λοιπόν 28 Οκτωβρίου δεν θα πραγματοποιηθούν η παρέλαση και τα ποιήματα. Θα πραγματοποιηθεί μόνο ο εκκλησιασμός και η κατάθεση στεφάνων. Οπότε  θα παραστούν στο σχολείο μόνο ο σημαιοφόρος με τους παραστάτες και ο μαθητής που θα καταθέσει στεφάνι.