Ενημέρωση για την 28η Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας την Τετάρτη 27/10/2021 θα λάβουν χώρα οι εκδηλώσεις για την καθιερωμένη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου και θα πραγματοποιηθούν εντός του κάθε τμήματος, όπως προβλέπεται στις με αριθμ.Πρωτ. Φ.10/134752/Δ1/22-10-2021 και 135392/Δ5/22-10-2021 εγκυκλίους του Υπουργείου Παιδείας. Οι εν λόγω εκδηλώσεις θα έχουν διάρκεια δύο (2) διδακτικών ωρών ξεκινώντας το πρωί στις 8:15 και με ώρα λήξης 09:40 οπότε και θα αποχωρήσουν οι μαθητές.

Την Πέμπτη 28η Οκτωβρίου το σχολείο μας θα εκπροσωπήσει στον εκκλησιασμό μόνο ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες. Η παρέλαση θα πραγματοποιηθεί στη συνέχεια από τα τμήματα του σχολείου τηρώντας τα ισχύοντα μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς του COVID-19. Η προσέλευση όλων των μαθητών θα γίνει στις 08:45. Το λεωφορείο θα περάσει από Ν. Ζυγό στις 08:30 και από το Κρυονέρι στις 08:40. Η αποχώρηση θα γίνει μετά το πέρας της παρέλασης.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα φοράνε :

Αγόρια : Άσπρη μπλούζα ή πουκάμισο, μπλε παντελόνι (όχι μπλου τζιν) και μαύρα παπούτσια.

Κορίτσια: Άσπρη μπλούζα ή πουκάμισο, μπλε φούστα, άσπρο καλσόν και μαύρα παπούτσια.