Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019 έγινε η χριστουγεννιάτικη γιορτή στο Δημοτικό Σχολείο Ζυγού. Οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης παρουσίασαν το θεατρικό έργο «Η αγέλαστη πολιτεία». Επίσης οι μαθητές της χορωδίας τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και οι μαθητές της Ε΄ τάξης τραγούδησαν στα Αγγλικά ένα χριστουγεννιάτικο τραγούδι. Συγχαρητήρια στις εκπαιδευτικούς κ. Πλατάρα Μαίρη, κ. Βρύζα Μαρία, κ. Σαμαρά Νίκη για την άψογη διοργάνωση της γιορτής, καθώς επίσης και στον Μουσικό, κ. Λαμπρινόπουλο Σπυρίδωνα και στην καθηγήτρια Αγγλικών κ. Ευαγγελίδου Ευδοξία για την προετοιμασία των τραγουδιών. Τέλος ένα μεγάλο μπράβο αξίζει σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στη γιορτή. Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία σε όλους!!!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ