6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019

Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019 διοργανώθηκαν αθλητικές δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου με σύνθημα: «Αγαπώ την άθληση – αγαπώ την υγεία μου», στα πλαίσια της 6ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Αρχικά συζητήσαμε για την αξία της καθημερινής άθλησης και του υγιεινού τρόπου ζωής. Έπειτα οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να αθληθούν, να παίξουν και να χορέψουν μέσα από πολλές δραστηριότητες που είχε οργανώσει ο γυμναστής του σχολείου μας! Οι μαθητές πέρασαν πολύ ωραία και συγχρόνως κατανόησαν την αξία της άθλησης στη ζωή τους!