Παγκόσμια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού

Με την ευκαιρία της 6ης Μαρτίου ως παγκόσμιας ημέρας κατά του σχολικού εκφοβισμού, οι δασκάλες της Τάξης Υποδοχής και του Τμήματος Ένταξης, κ. Κυριακούδη Φωτεινή και κ. Χατζηιωαννίδου Ηλιάνα αντίστοιχα, οργάνωσαν και πραγματοποίησαν εκδήλωση τόσο για τους μαθητές των μικρών (Α-Β-Γ) όσο και των μεγάλων (Δ-Ε-Στ) τάξεων του σχολείου μας. Οι μαθητές ενημερώθηκαν μέσα από σχετικά εκπαιδευτικά βίντεο και συζήτησαν σχετικά με το φαινόμενο, προκειμένου να είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή να ζητήσουν βοήθεια από τους εκπαιδευτικούς ή τον ευρύτερο οικογενειακό τους κύκλο προκειμένου να αντιμετωπίσουν τυχόν παρόμοια περιστατικά.

53692806_1131193783718405_905391342358626304_n