Αιτήσεις για φοίτηση μαθητών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα σχολικού έτους 2016-2017

Προϋποθέσεις:

1. Η φοι?τηση των μαθητω?ν που εγγρα?φονται στο Ολοη?μερο Προ?γραμμα ει?ναι υποχρεωτικη?.

2. Η δηλωθει?σα ω?ρα ενδια?μεσης αποχω?ρησης παραμε?νει η ι?δια, με?χρι τη λη?ξη του διδακτικου? ε?τους.

3. Ενδια?μεση αποχω?ρηση των μαθητω?ν μπορει? να γι?νεται μετα? το τε?λος της 2ης ω?ρας του Ολοη?μερου Προγρα?μματος (15.00), εφο?σον ε?χει κατατεθει? σχετικη? υπευ?θυνη δη?λωση των γονε?ων/κηδεμο?νων.

4. Το ωρα?ριο λειτουργι?ας του Ολοη?μερου Προγρα?μματος ισχυ?ει και παραμε?νει το ι?διο με?χρι τη λη?ξη του διδακτικου? ε?τους.

5. Στο ολοήμερο Τμήμα μπορούν να εγγραφούν:

α) οι μαθητε?ς των οποι?ων εργα?ζονται και οι δυ?ο γονει?ς, προσκομι?ζοντας σχετικη? βεβαι?ωση του φορε?α εργασι?ας τους η? κα?ρτα ανεργι?ας, στην περι?πτωση που ει?ναι α?νεργοι.

β) οι μαθητε?ς, των οποι?ων οι γονει?ς/κηδεμο?νες ανη?κουν σε ευπαθει?ς κοινωνικε?ς ομα?δες (μαθητε?ς πολυ?τεκνων/μονογονει?κω?ν οικογενειω?ν, μαθητε?ς με γονει?ς με χρο?νιες παθη?σεις/ενταγμε?νους σε προ?γραμμα απεξα?ρτησης/φυλακισμε?νους).

Προθεσμία κατάθεσης αιτήσεων: έως 21 Ιουνίου 2016

Για να δείτε / εκτυπώσετε την αίτηση, κάνετε κλικ εδώ.