Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι στις 17 Νοεμβρίου στο σχολείο θα πραγματοποιηθούν οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της εορτής . Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά και θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 10:00.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι  όσοι γονείς επιθυμείτε  να συνδράμετε  στην προσπάθεια του Δημοτικού σχολείου για συγκέντρωση βοήθειας προς τους πρόσφυγες, να φέρετε στο χώρο του σχολείου ή να στείλετε  με τα παιδιά σας   μπουφάν (παιδικά ή ενηλίκων) που δεν χρησιμοποιούν πλέον, για να συγκεντρωθούν και να δοθούν στα άτομα που τα έχουν ανάγκη.

Επίσης, όσοι γονείς επιθυμούν να συνδράμουν και διαθέτουν, το Ολοήμερο Τμήμα  έχει ανάγκη από πλαστικά τραπεζομάντηλα.

Τέλος θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αν έχετε παιδικά βιβλία που είναι σε καλή κατάσταση και δεν διαβάζονται πλέον από τα μικρά ή μεγαλύτερα παιδιά σας να μας τα στείλετε προς ενίσχυση της σχολικής μας βιβλιοθήκης .

Αναγνωρίζοντας την στήριξη που προσφέρετε στο σχολείο μας τα τελευταία χρόνια σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων