Συμμετοχή σε έκθεση εικαστικών έργων

Οι μαθητές των Ε1 και Γ τάξεων του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν έργα τους στην έκθεση που διοργάνωσαν οι Σχολικοί Σύμβουλοι της 1ης και 2ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π/θμιας  Εκπ/σης Καβάλας,  κ. Αθανάσιος Διαλεκτόπουλος και κ. Σοφία Χατζηνικολάου σε συνεργασία με τον Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων Π/θμιας  Εκπ/σης  Καβάλας κ. Παναγιώτη Παπάζογλου στο Φουαγιέ της Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας την Τετάρτη 3/6/2015 από τις 9:00 π.μ. έως τις 21:00 μ.μ. με έργα μαθητών τα οποία δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2014- 2015 στο πλαίσιο των  προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων που διεκπεραίωσαν στα σχολεία τους.

Τα έργα των μαθητών του Ε1 τμήματος  δημιουργήθηκαν στο πλαίσιο των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας «Υγιεινή διατροφή και εξαρτήσεις» και « Ενδοοικογενειακή Βία», ενώ  αφορμή για τη δημιουργία των έργων της Γ? τάξης δόθηκε από  κάποιες ενότητες της Μυθολογίας ? Ιστορίας  της Γ΄ τάξης καθώς και από το πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Αγωγής «Ξαναχρησιμοποιούμε, ανακυκλώνουμε, δημιουργούμε».

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μαθητές μας για τη δημιουργικότητα, τη φαντασία και τη συνεργασία που ανέπτυξαν μεταξύ τους!!!

Συγχαρητήρια επιστολή συμβούλου