Επίσκεψη της Πυροσβεστικής στο σχολείο μας

Την Παρασκευή 15 Μαΐου  με χαρά υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας  αντιπροσωπεία από κλιμάκιο της Πυροσβεστικής υπηρεσίας  Καβάλας οι οποίοι ανταποκρινόμενοι σε αίτημα του σχολείου μας ήρθαν για να ενημερώσουν μαθητές και εκπαιδευτικούς σχετικά με την πρόληψη και την αντιμετώπιση πυρκαγιών και άλλων έκτακτων καταστάσεων. Οι απορίες των  μαθητών  ήταν πολλές και το εξειδικευμένο προσωπικό προσπάθησε να τις λύσει όλες. Μετά την πολύ ενδιαφέρουσα ενημέρωση ακολούθησε στο προαύλιο του σχολείου επίδειξη κατάσβεσης φωτιάς με το πυροσβεστικό όχημα στην οποία συμμετείχαν και κάποιοι μαθητές. Τους ευχαριστούμε πολύ και τους ευχόμαστε καλή δύναμη στο δύσκολο και πολύτιμο έργο τους.

Ευχαριστούμε πολύ το Φυσιολατρικό Σύλλογο Ζυγού για τη συνεισφορά του στο μήνυμα του εθελοντισμού που δίνει στα παιδιά.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA